Wybór serwera dla małej firmy

W przypadku wyboru serwera nie możemy kierować się jedynym utartym schematom postępowania, dlatego że wszystko zależy tak naprawdę od tego, dla jakiej domeny i dla jakiej firmy zakładamy pocztę. Będzie to miało przełożenie przede wszystkim na sposób konfiguracji serwera, jakim jest hosting cloud, a także na ilość kont pocztowych i sposób podpięcia ich do domeny.

Wybieramy serwer

W przypadku serwera dla małej firmy możemy zdecydować się na najniższy pakiet serwerów z ewentualną dodatkową chmurą obliczeniową. Mały pakiet będzie miał to do siebie, że będzie miał ograniczoną powierzchnię dyskową, oznacza to, że hostować możemy tylko i wyłącznie pliki o określonej wadze. Nie możemy przekroczyć zarówno pojedynczej wielkości konkretnego pliku, jak i maksymalnej wielkości wszystkich plików, które będą na serwerze. Hosting Cloud jest w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem, ale musimy pamiętać o tym, że w przypadku małego pakietu dotyczy nas kwestia niższej przepustowości. To, jak wydajny będzie serwer, będzie zależało przede wszystkim od wielkości transferu.

Transfer serwera firmowego

Mianem transferu nazywamy ilość danych zarówno pobranych przez urządzenia końcowe użytkowników, jak i wysłanych z serwera na te urządzenia. Tak więc transfer używany jest zawsze wtedy, gdy użytkownik odwiedza daną stronę. Im większa ilość użytkowników, tym serwer jest bardziej obciążony i tym samym zwiększa się ilość transferu zużyta na te wizyty w konkretnym czasie. Hosting Cloud w wielu przypadkach pozwala odciążyć serwer, ale nie jest rozwiązaniem idealnym momencie, gdy na stronie pojawia się duży ruch.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *