Po kredyt dla firm do banku czy parabanku?

To pewne, że nawet wysoko oprocentowany kredyt dla firm w banku jest tańszy niż pożyczka pozabankowa. Trzeba jednak przyznać, że formalności związane ze wzięciem z banku takiego kredytu to nieraz niełatwa do przejścia droga, szczególnie dla młodego stażem przedsiębiorcy. Jedynie nieliczne banki oferują tani kredyt dla firm online, a większa część wymaga przybycia z dokumentami do oddziału, co nie upraszcza sprawy. Nowe firmy w zasadzie nie mają w banku szans na uzyskanie finansowania, a jeżeli już to po spełnieniu dodatkowych warunków.

Firmy pozabankowe właśnie w młodych przedsiębiorstwach odkryły nieomalże najlepszych kontrahentów, mimo stosunkowo nieznacznych kwot, które oferują. Atutem jest również niezwykle krótki czas procedowania złożonego wniosku. Proces udzielania finansowania firmy jest identyczny jak w wypadku chwilówki, a środki finansowe możemy często pobrać już w piętnaście minut. Jest natomiast dość duży feler pożyczek pozabankowych, które są wiele droższe niż ich odpowiedników bankowych.

Wielu przedsiębiorców ponad koszty przedkłada jednakże to, że w ogóle mają dostęp do zobowiązania, co powoduje, że jednak decydują się na skorzystanie z propozycji pozabankowych. Jednak równie liczne jest również grono młodych przedsiębiorców, dla których, liczą się przede wszystkim koszty i tych pomimo kłopotów interesuje wyłącznie kredyt dla firm w banku. Banki nierzadko odmawiają kredytowania, tak naprawdę nie nie mając pojęcia o zamiarach przedsiębiorcy, w następstwie tego czasami spełnienie marzeń o swojej firmie wymaga poniesienia znacznych kosztów i ryzyka. Posiadając pewność, że podołamy spłacie, warto poszukać propozycji w instytucjach pozabankowych, jednak gruntownie je analizując i wybierając najtańszą możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *